Europejski Dzień Języków Obcych

Europejski Dzień Języków Obcych

 

26 września 2023 r. nasza szkoła włączyła się w obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych.

26 września 2023 r. nasza szkoła włączyła się w obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych. Uczestnictwo w tej ważnej inicjatywie miało na celu promowanie różnorodności językowej oraz zachęcanie uczniów do nauki języków obcych. Podczas tego szczególnego dnia na korytarzu drugiego piętra przygotowano specjalne stanowiska, na których nasi uczniowie mogli wykazać się znajomością języków obcych: niemieckiego, włoskiego, francuskiego, angielskiego i hiszpańskiego.
Na każdym stanowisku czekały na chętnych różnorodne zadania i wyzwania, które wymagały odpowiednich umiejętności językowych. Osoby, które wykazały się biegłością w posługiwaniu się danym językiem oraz dobrze wykonały przydzielone im zadanie, zostały nagrodzone słodyczami. Ta forma motywacji okazała się bardzo skuteczna i przyciągnęła wielu uczestników.

Ponadto nauczyciele języków obcych zorganizowali konkurs plastyczny dla uczniów klas pierwszych pod hasłem MOJA EMOTKA.
Jury postanowiło nagrodzić następujących uczniów:
miejsce 1 - Kamil Augustynek z kl. 1G ex aequo Zuzanna Cholewa z kl. 1B
miejsce 2 - Maria Urbanek z kl. 1G ex aequo Maria Górnisiewicz z kl. 1G
miejsce 3 - Kornel Markowski z kl. 1H ex aequo Oliwia Wąsowska z kl. 1G


           


Obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych były okazją nie tylko do zabawy, ale także do podkreślenia znaczenia nauki języków obcych w naszym życiu codziennym. Poprzez takie inicjatywy promujemy zrozumienie, dialog i szacunek wobec różnych kultur i języków, co przyczynia się do tworzenia bardziej otwartego i globalnego społeczeństwa.
Mamy nadzieję, że to doświadczenie będzie inspiracją dla naszych uczniów do kontynuowania nauki języków obcych oraz do dalszego otwarcia na świat.

Zobacz relację w szkolnej galerii zdjęć >> galeria zdjęć >>

Agnieszka Kruk