Katecheza w XV LO

Katecheza w XV LO

"Szanuj bliźniego swego niezależnie od wiary jego"- licealiści inspirują do codziennego podejmowania dialogu. w XV LOW związku ze zbliżającym się XIII Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym gościliśmy przedstawiciela krakowskiego biura PKWP, który przybliżył młodzieży temat godności i praw człowieka, a zwłaszcza prawa do wolności religijnej.

Choć żyjemy w czasach gdzie technologia oraz kontakty społeczne są na wysokim poziomie to wciąż na świecie można spotkać liczne akty prześladowań ludzi wiary i właśnie dlatego działają takie organizację jak PKwP. Niosą one pomoc dla osób w potrzebie, oraz informują innych, że męczennicy oraz prześladowania to sprawy nadal aktualne.

Uczniowie klas licealnych zorganizowali konkurs plastyczny pod tytułem "Szanuj bliźniego swego niezależnie od wiary jego", gdzie mogli wykazać się inicjatywą w szerzeniu wiedzy na temat wolności religijnej na świecie.

Licealiści przygotowali również specjalną gazetkę nawiązującą do nadchodzącego Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym, który będzie miał miejsce w najbliższą niedzielę 14 listopada. Tego roku wspieramy Liban!

 

 

Grzegorz Jasiówka