Zakochana w nauce w XV LO

Zakochana w nauce w XV LO

Zakochana w nauce w XV LODzięki uprzejmości Ambasady Francuskiej w Warszawie udało się wypożyczyć wystawę na temat życia i osiągnięć Marii Skłodowskiej-Curie do naszej szkoły.

Scenariusz wystawy pt. Maria Skłodowska-Curie. Zakochana w nauceˮ powstał w oparciu o treść książki pod tym samym tytułem autorstwa prof. Tomasza Pospiesznego z Wydziału Chemii UAM. Wystawa skupia się na życiu odkrywczyni polonu i radu, kobiety, która swoimi badaniami wprowadziła ludzkość w erę atomu. Żaden z wątków biograficznych uczonej nie został pominięty. Maria Skłodowska-Curie została sportretowana na wielu płaszczyznach i w wielu życiowych sytuacjach, przez co przestaje być poważną postacią z pomnika. Autorami wystawy są Tomasz Pospieszny i Ewelina Wajs-Baryła, którzy wspólnie od lat tworzą projekt edukacyjny pt. Piękniejsza Strona Naukiˮ promujący udział kobiet w tworzeniu nauk ścisłych.

Za pomoc i wsparcie przy organizacji wystawy dziękujemy Instytutowi Francuskiemu w Krakowie, prowadzącym projekt edukacyjny Piękniejsza Strona Nauki, oraz Radzie Rodziców.

 

 

Karina Larecka