Niechorze 2022

 

Czasem warto obudzić się bardzo wcześnie rano, by tego samego dnia wieczorem móc zasnąć wsłuchując się w szum morza...

#
Czterdziestu, wcale nie rozbójników, a wspaniałych ochotników z klas 2b i 2c przekonało się o tym we wrześniu 2022 roku
w czasie obozu nadmorskiego w Niechorzu (19 – 23.09). Pięć morskich dni, a w tym czasie: Poznań, Kołobrzeg, wyspa Wolin, Świnoujście, Międzyzdroje, Szczecin. Całkiem dużo zwiedzania jak na kilka dni, prawda? Jednak to absolutnie nie wszystko! Popołudniową porą uczniowie tworzyli w grupach angielski dziennik swojej podróży, który, jak mam nadzieję, będzie wspaniałą pamiątką z ich szkolnego obozu, inni w tym czasie sprawdzali, jak zimne jest morze i nagrywali filmiki na tiktoku.

W Międzyzdrojach czekało na nas bajeczne molo i spacer Aleją Gwiazd pełną odbitych dłoni znanych ludzi. Niewątpliwie warto tu przyjechać na Letni Festiwal i osobiście spotkać się z artystycznym światkiem.

Nie zabrakło gry w bilard, w tenisa stołowego, był mecz siatkówki i poszukiwanie mordercy w mafii... Wszystko w słońcu
i cudownej, wakacjami wręcz pachnącej, aurze.

A wieczorami? Na przykład ognisko, przy którego płomieniach uczniowie stworzyli niepowtarzalny klimat. Wyobrażacie sobie, jak młodzi potrafią śpiewać, jak pięknie grają na ukulele? Młodzież spisała się na medal. Można Im nawet łatwo wybaczyć nasze (tzn. opiekunów) nieprzespane noce, bo przecież rozmowy po świt są obowiązującym elementem wycieczek...

Swoją postawą, dojrzałością i taktem nasi uczniowie dali sobie duże zielone światełko na kolejne wyprawy w nieznane... Przywieźliśmy bardzo wiele wspomnień, mam nadzieję, że ważnych, dobrych i roześmianych.

Zobacz zdjęcia z pobytu w szkolnej galerii zdjęć >> Galeria >> >Kinga Łanuszka - Rębacz

 

 

 

Kontakt

XV Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
Al. Dygasińskiego 15
30-820 Kraków
tel/fax: 12 658 17 15
mail: lo15@mjo.krakow.pl

Zobacz również
  • Deklaracja dostępności
  • Kuratorium
Przydatne Linki
  • Kraków
  • BiP
  • BiP
Inne linki